۷- برترين مخلوق

فردا مبعث برترین مخلوق الهی است. عید همتون مبارک باشه41.gif 

روایتهائی رو براتون انتخاب کردم راجع به عظمت حضرت:

257lz60.jpg

حسين بن عبدالله مى‏گويد: به امام صادق(ع) عرض كردم: آيا رسول‏خدا(ص) سرور فرزندان آدم بود؟ آن حضرت فرمود: قسم به خدا، اوسرور همه مخلوقات خداوند بود. خدا هيچ مخلوقى را بهتر ازمحمد(ص) نيافريد. امام صادق(ع) در حديث ديگرى فرمود: چون رسول خدا(ص) را به‏معراج بردند جبرئيل تا مكانى با وى همراه بود و از آن به بعداو را همراهى نمى‏كرد. پيامبر(ص) فرمود: جبرئيل، در چنين حالى‏مرا تنها مى‏گذارى؟! جبرئيل گفت: تو برو. سوگند به خدا در جايى‏قدم گذاشته‏اى كه هيچ بشرى قدم نگذاشته و بيش از تو بشرى به آن‏جا راه نيافته است.

معمر بن راشد مى‏گويد: از امام صادق(ع) شنيدم كه فرمود: يك نفريهودى خدمت رسول خدا(ص) رسيد و به دقت او را نگريست.

پيامبر اكرم(ص) فرمود: اى يهودى! چه حاجتى دارى؟ يهودى گفت:

آيا تو برترى يا موسى بن عمران: آن پيامبرى كه خدا با او تكلم‏كرد و تورات و انجيل را بر او نازل نمود، و به وسيله عصايش‏دريا را براى او شكافت و به وسيله ابر بر او سايه افكند؟

پيامبر(ص) فرمود: خوش آيند نيست كه بنده خود ستايى كند ولكن(در جوابت) مى‏گويم كه:

  • حضرت آدم(ع) وقتى خواست از خطاى خود توبه‏كند، گفت: «اللهم انى اسالك بحق محمد و آل محمد لما غفرت لى‏»،خدايا! به حق محمد و آل محمد از تو مى‏خواهم كه مرا عفو نمايى.  خداوند نيز توبه‏اش را پذيرفت.
  • حضرت نوح(ع) وقتى از غرق شدن دردريا ترسيد گفت «اللهم انى اسالك بحق محمد و آل محمد لماانجيتنى من‏الغرق‏»: خدايا به حق محمد و آل محمد از تو در خواست‏مى‏كنم. مرا از غرق شدن نجات بدهى. خداوند نيز او را نجات داد.
  • حضرت ابراهيم(ع) در داخل آتش گفت:«اللهم انى اسالك بحق محمد وآل محمد لما انجيتنى منها»: خدايا! به حق محمد و آل محمد ازتو مى‏خواهم كه مرا از آتش نجات دهى. خداوند نيز آتش را براى اوسرد و گوارا نمود.
  • حضرت موسى(ع) وقتى عصايش را به زمين انداخت و در خود احساس ترس‏نمود گفت: «اللهم انى اسالك بحق محمد و آل محمد لما امنتنى‏»:خدايا! به حق محمد و آل محمد از تو در خواست مى‏نمايم كه مراايمن گردانى. خداوند متعال به او فرمود:«لاتخف انك انت‏الاعلى‏» (21) نترس. مسلما تو برترى. اى يهودى، اگر موسى(ع) امروز حضور داشت و مرا درك مى‏كرد و به‏من و نبوت من ايمان نمى‏آورد. ايمان و نبوتش هيچ نفعى به حال اونداشت.
  • اى يهودى! از ذريه من شخصى ظهور خواهد كرد به نام مهدى(ع) كه‏زمان خروجش عيسى بن مريم براى يارى او فرود مى‏آيد و پشت‏سر اونماز مى‏خواند.

منبع: سایت پیامبر اعظم (ص)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

می‌بینید که چه عزیزی پیامبرمونه؟ خدایا شکر بخاطر این نعمت عظیم...شاد باشید. باز هم عیدتون مبارک01.gif

راستی... امسال سال پیامبر اعظم (ص) نامگذاری شده... هر چقدر می‌تونیم عظمت اون بزرگوار رو حداقل به خودمون یادآوری کنیم... واینکه سعی کنیم حق بزرگی رو که اون عزیز به گردن بشریت داره٬ ادا کنیم...

/ 12 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اميرعلی

سلام! ۱- يا محمد و ياعلي- يا علی و يا محمد. اکفيانی فانکما کافيان و انصرانی فانکما ناصران عيد همگی مبارک! ۲- والله اين برادر گل ما از وقتی يادمون می آيد عاشق بودند! بنابر بعضی اقوال اصلا عاشق متولد شده بودند!

ئيلو

عيد مبارک

محمد

عيدت مبارک گل پسر. سفارشتو فرستادم.

پسرک

سلام خوبيد ؟؟ عيدتون مبارک !!!! من آپم ... سربزنید خوشحال می شم ...

دریا

حالا اين کتاب فرانسيس چند صفحه‌ای هست؟ می‌خوام بدونم قطرش مناسبه يا نه!

آرمان

سلام. می بينيم که روز مبعث کلی برای خودت صفا کردی.آقا بیشتر خوش بگذره. در مورد فراموش کاریت یک نکته ای اینجا نوشتن که آدم رو به فکر فرو می بره. نکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه من بهت نگفتم به جوونیت رحم کن.؟

کاروتيد

سلام آقای دکتر... عيدتون مبارک و مرسی از تبريکتون

کوچولو

من همش خجالت می کشم از اين آقای خوب! دلمم هی می گیره مثل چی!

پرستو

ای رفته ز دل ، راست بگو !‌ بهر چه امشب با خاطره ها آمدهای باز به سویم؟ گر آمده ای از پی آن دلبر دلخواه من او نیم او مرده و من سایه ی اویم ... من گور ویم ، گور ویم ، بر تن گرمش افسردگی و سردی ی کافور نهادم او مرده و در سینه ی من ،‌ این دل بی مهر سنگی ست که من بر سر آن گور نهادم ...

حسین

دوست عزیز سلام می خواستم در مورد سطح این امتحان mche بدونم میتونم باهات در ارتباط باشم؟