سرزمینهای دور

۲۰- ارزش خود را بدانيد.
نویسنده : آرنوش - ساعت ۱:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۸/۱٢
 

سلام دوستای خوبم!

چند روز پیش٬ یکی از دوستای قدیمی رو دیدم. خیلی درهم بود. اتفاقات بدی براش افتاده بود و احساس می کرد دیگه نمی تونه طاقت بیاره و دیگه همه چی نابود شده! همه دوستا یه جور دیگه بهش نگاه می کنند و دیگه قبولش ندارن. بی اختیار یاد یه داستان آموزنده افتادم که قبلا خونده بودم:

يه سخنران معروف سمينار خود را با بالا گرفتن يک 20 دلاری آغاز نمود. او از 200 نفر شرکت کننده در سمينار پرسيد :  " کی اين اسکناس 20 دلاری رو دوست داره ؟ " دست ها شروع به بالا رفتن کرد. او گفت :  " من می خوام اين 20 دلاری رو به يکی از شما بدم. اما اول بذارين يه کاری بکنم. "  سپس شروع به مچاله نمودن اسکناس کرد. پس دوباره پرسيد :  " کسی هست که هنوز اين اسکناس رو بخواد ؟ " باز دست ها بالا رفت.
او اينگونه ادامه داد :  " خب ، اگر من اينکار رو با اسکناس بکنم چی ؟ "  و بعد اسکناس رو به زمين انداخت و با کفش خود شروع به ماليدن آن به کف اتاق کرد.
سپس آنرا که کثيف و مچاله شده بود برداشت و باز گفت :  " هنوز کسی هست که اين 20 دلاری رو بخواد ؟ "  اما هنوز دست ها در هوا بود.
سخنران گفت : " دوستان من ، همگی شما يک درس با ارزش فرا گرفتيد. شما بی توجه به اينکه من چه بلايی سر اين اسکناس آوردم باز هم خواستار آن بوديد زيرا هيچ چيز از ارزش آن کم نشده بود و هنوز 20 دلار می ارزيد."


خيلی از اوقات در زندگيمون، به واسطه تصميم هايی که می گيريم و وقايعی که واسه مون پيش مياد، پرتاب، مچاله و به زمين ماليده می شيم! در اين جور مواقع احساس می کنيم که ارزش خود را از دست داده ايم. اما مهم نيست که چه اتفاقی افتاده يا خواهد افتاد، به هر حال شما هرگز ارزش خود را از دست نمی دهيد: تميز يا کثيف، مچاله يا صاف، باز هم شما از نظر اونايی که دوستتون دارن ارزش فوق العاده زيادی دارين. ارزش زندگی ما با کارهايی که انجام می دهيم و افرادی که می شناسيم تعيين نمی گردد٬ بلکه بر اساس اون چيزی که هستيم تعيين می شه.

موافقید؟

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

چند روزی به دعوت استاد عزیز جناب آقای دکتر شفیعا رفته بودم تبریز. سمینار بررسی فرصتهای بازسازی منطقه آزاد تجاری ارس (جلفا). اتفاقات جالبی و عجیبی افتاد که سعی می کنم تو پست بعدی در موردشون بنویسم.

یا حق!


 
comment نظرات ()